Müşteri Hizmetleri;

444 7 532

Bize Yazın;

info@tavnakliyat.com.tr

Hemen Teklif Al!
TR
Hemen Teklif Al!

Sigortalı Nakliyat

Sigortalı Nakliyat Ne Demektir?


     Nakliyatta taşınan eşyaların sigortalaması her hangi bir hasara karşı oldukça önemli bir konudur. Sigortalı nakliyat; bir yerden bir yere yapılan taşınma sırasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbir olarak eşyaların güvence altına alınması demektir. Nakliyat sırasında oluşan hasarlar, diğer sigorta dallarına göre farklılık göstermektedir. Koşulları ve türleri açısından değişik ve önemlidir. Taşınma işlemi için seçilecek firmanın, ürünleri sigortalamasına ve yasal mevzuatlara uygun belgeleri olmasına dikkat edilmelidir. Mallarınız bu sayede korunabilir.

     Sigortanın şehir içi standartlarında yapılması zorunlu değilken, şehirler arası nakliyatta zorunluluğu söz konusudur. Ancak müşterilerin taşınma için sigorta yapan nakliye firmalarını seçmeleri onları bir adım öne çıkarmaktadır. İster şehir içi ister şehirler arası olsun araç yolda giderken oluşabilecek çarpma, devrilme ya da çarpışma anında meydana gelebilecek zararlara karşı mutlaka sigortalanmalıdır. Genellikle nakliye firmaları tarafından tam ziya kapsamında sigorta yapılmaktadır. Sigortalı nakliyat, müşteriler için olduğu kadar firmanın kendisini de korumaya alması açısından önemli bir olaydır. Müşterilerine karşı sorumluluklarının artmasına bağlı olarak ortaya çıkan bu durum gittikçe önem kazanmaktadır. Sigortalı taşımacılıkta oluşabilecek hasarların sigorta şirketi tarafından ödenmesi olarak bilindiği ancak bunun gerçekte farklı olduğu görülmektedir. İnsanların yasal mevzuatı çok bilmemelerinden kaynaklanan genel yanlışlar bulunmaktadır. Burada asıl önemli olan şeyin sigortanın neleri kapsadığıdır. Sadece kullanılmamış ambalajlı olan eşyalar için geçerli olduğu kullanılmış olan eşyalar için geçerli olmadığıdır. Sigorta bedeli, ekspertiz elemanları tarafından eşyaların durumuna göre belirlenerek yapılır.

     Sektördeki birçok firma sigortalı nakliyat konusunu bilmeden, öğrenmeden müşterilerine yanlış anlatmaktadır. Eğer müşteri memnuniyetine önem veriyorsanız eşyalarını kendi eşyalarınız gibi korumak, zarar ve ziyan için sigortalamak istiyorsanız firma olarak doğru olanı öğrenerek, araştırarak hareket etmelisiniz. Türkiye’nin en köklü ve bilinen sigorta şirketleri ile temasa geçerek hem kendinizi hem de müşterilerinizi güvence altına alabilirsiniz. Sigorta şirketleri nakliyat sigortasında eşyanın ya da malın taşıma aracı ile taşınma sırasında hasar görmesini teminat altına almaktadır. Nakliyat firmalarının bu konudaki bütün yasal mevzuatları öğrenerek, gerektiği zaman müşterilerinize aktarabilmeleri gerekmektedir.  Tedbirli olmak için sıfır risk ile çalışan firmamız, güvenli ve kaliteli taşıma yapabilmek için her türlü önlemi almaktadır.

Bize Güvenebilirsiniz.
Firmamız, evden eve nakliyat ve taşımacılık konusunda yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübeyle hizmetinizdedir.
Güçlü Alt Yapı.
Alanında uzman kalifiye ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.
%100 Memnuniyet.
Tüm nakliye hizmetlerimizde en önemli önceliğimiz müşterilerimizin memnuniyetidir.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 444 7 532